Příspěvky

Nová prodejna!

Ochutnávka vína Amarone della Valpolicella

Foto: Ochutnávka vín s brešským špízem

Popíšu vám, jak vypadala v Aggeu sobota 27. února: už od rána se chystal brešský špíz, celkem z osmi druhů masa.
Na čtyři tyče, jejichž konce uzavírala patka rohlíku, se postupně se napichovalo a prokládalo křepelčí, perliččí, králičí, vepřová kotleta, krkovice, kuřecí prso a stehno. Proto, aby maso nevysychalo, se občas vkládal i plátek slaniny.
Přístroj, kde se špíz peče, je uzavřená pícka, do níž se přídávají žhavé uhlíky a maso se pomalu peče, cca po dobu pěti hodin. Nahoře se nevelkými otvory maso stále polévá máslem, aby bylo hezky šťavnaté. Takto upravená pochoutka se pak podávala s polentou a vínem Blasi Bertanzi. Ale abych nepředbíhal…
Hostilo uctilo vinařství BLASI ze střední Itálie. Na úvod se ochutnávalo bílé Rogaie se 14,5 % alkoholu. Výborné a silné víno, které zabodovalo u spousty ochutnávačů :-) Pokračovalo se už jen víny červenými a první na řadě byla Regghia. Lehčí červené víno, velice oblíbené, protože se příjemně pije na posezení s přáteli. Další víno bylo již zmíněné Bertanzi, u kterého se podával brešský špíz a kašovitá polenta. Zanedlouho nato následovalo ještě víno Impronta, které si náramně vychutnají milovníci těžších vín.
Příští ochutnávka se koná 18. března 2016 a já už se moc těším, copa zajímavého nám připraví? :-)

Ochutnávka vín s brešským špízem

DŮLEŽITÉ: Počet míst omezen na 50! Rezervace posílejte na info@aggeo.cz

Foto: Ochutnávka Brunello di Montalcino s porchettou

Víno od pana Angela Sassettiho jsme ochutnávali poprvé. Byla to velice příjemná ochutnávka toskánského vína. Začalo se s bílým vínem, které se ve vinařství Angela Sassettiho příznačně nazývá VINO BIANCO J. Příjemné ke klidnému posezení. Ke každému vínu se vždy podávalo něco k zakousnutí z produktů Aggea – sýry, salámy, olivy, nakládaná zelenina... Druhé víno, z lahve pojmenované jednoznačně VINO ROSSO, odstartovalo ochutnávání červených vín. Ke třetímu vínu ROSSO DI MONTALCINO DOC se hosté dočkali také slíbené porchetty neboli prasátka opečeného podle italského způsobu, které u všech sklidilo velký úspěch. Degustace pak vyvrcholila čtvrtým vínem BRUNELLO DI MONTALCINO DOCG 2011, které zraje 3 roky v barikovaných sudech.

Mohu jen doporučit každému, kdo si rád sedne s přáteli nad sklenkou vynikajícího vína. Příští ochutnávka se koná 27. února 2016. Těšíme se na Vás.

Ochutnávka Brunello di Montalcino s porchettou