Příspěvky

Ochutnávka “Bucatini All’amatriciana” a vín z Monte Porzio Catone

Kdyby na ochutnávku 24. ledna zavítal G. Julius Caesar, jeho výstižný závěr by jistě zněl: „Přišel jsem, ochutnal jsem, přijdu zas!“
Opravdu, k ochutnání byla nabídnuta výborná vína oblasti Lazio z vinařského sklepu Monte Porzio Catone (za cenu, která nebude nikomu vzdálená). Na přivítanou mohli návštěvníci shlédnout krátký videosnímek o výrobě italského sýru Taleggio, který je v Aggeu poslední novinkou, a byl podáván k bílému vínu Castelli Romani bianco spolu s obyklou zeleninou – olivami, artyčoky, rajčaty a paprikami.
K dalšímu vínu, červenému Syrah Lazio, si účastníci pochutnali na těstovinách „bucatini all’amatriciana“ (Češi by tyto špagety s otvorem označili za makaróny ☺), poté následoval ještě červený Merlot se salámy.
Během těchto kratochvíl probíhala soutěž o nalezení cabernetu mezi třemi vzorky. Nakonec byly vylosovány tři výherkyně, dvě obdržely za správnou odpověď po lahvi vína, první cenou byla krásná elegantní kabelka na víno La Montina. Vína z Lazia doplnilo nakonec sicilské dezertní víno Marsala, které ochutnávku dovedlo ke skvělému závěru.

Předchozí 1 7 13 18 21 22 23 24 Další