Příspěvky

Ochutnávka vín BLASI z oblasti Umbria

Ochutnávka: Vinařství Blasi z oblasti Umbria

 

Foto: Ochutnávka: Vína z oblasti Lazio

Ochutnávka byla tentokrát komornější, většina českých občanů v sobotu večer nejspíš doma s napětím sledovala, jak dopadnou volby do poslanecké sněmovny. Toto jemné chvění a atmosféru očekávání zpříjemnila vynikající italská vína, tentokrát z oblasti Lazio - Castelli Romani DOC bianco, Petit Verdot Lazio IGP, Merlot Lazio IGT, Cannellino di Frascati DOCG, a nechybělo podzimní menu: houbové rizoto a k němu mnohé další italské pochutiny. 
(rua)

Ochutnávka: Vína z oblasti Lazio

 

Ochutnávka: Italská vína a lasagne

 

Foto: Ochutnávka: Primitivo di Manduria

V sobotu 26. srpna jsme s radostí představili nové vinařství Ionis z Apulie. Při venkovním grilování jsme strávili večer, který jsme si užili v přátelské atmosféře.

Degustovali jsme celkem 5 vín, k nimž jsme zakusovali výborné italské potraviny. 

Dovolte mi jejich krátkou prezentaci pro seznámení.  

Bílé Agave - Chardonay se vyznačuje lehkostí, příjemnou vůní a mírnou perlivostí. Růžové víno Spirea - Rose z odrůdy negroamaro se hodí jak k salámu, tak k sýrům. Červené Gigaro - Negroamaro je typická odrůda z Apulie, kombinace 12,5% alkoholu a ovocné chuti vína dává dohromady harmonický zážitek. Acanto - Primitivo, taktéž ovocná chuť, ne příliš suché víno, které ocení především dámská populace. Poslední, top víno večera bylo Primitivo di Manduria DOC. Označení Primitivo jako by bylo synonynem pro oblast Apulie. Manduria představuje konkrétní oblast, kde se pěstuje toto víno. Nezapře, že je barikované, a naprosto si rozumělo s grilovaným kuřetem a čerstvou zeleninou.