Příspěvky

Adventní večeře s ochutnávkou šumivých vín La Montina

Úžasné prožití jednoho pátečního večera:-) ! Nemohu jinak začít psát o zážitku, kterého jsem spolu s manželem byla jednoho pátečního adventního večera přítomna. Již jsem se vícekrát zúčastnila ochutnávky, kterou pořádá již téměř pravidelně firma Aggeo, zaštiťovaná Koinonií Jan Křtitel. Ale tentokrát, snad možná dáno předvánočním shonem, jsem tyto krásné chvíle prožila ještě intenzivněji. Řekla bych, že nejen díky skvělým jídlům a výbornému vínu, ale zejména nádherné atmosféře v kruhu přátel. Chtěla bych tímto poděkovat celé Koinonii a také všem těm, díky kterým je nám umožněno prožívat takto příjemně strávené okamžiky. Chtěla bych zakončit slovy Sirachovce, který zřejmě měl s ochutnávkou dle stejnojmenné biblické knihy také jisté zkušenosti: "Obveselením srdce a radostí duše je víno, které se pije střídmě ve vhodnou chvíli." Těším se na další ochutnávku:-). Mirka


Páteční večer 11. prosince se stal šťastným okamžikem pro milovníky šampaňského. Aggeo uspořádalo prvotřídní čtyřchodovou večeři, při níž jsme ochutnali ze čtyř lahví šumivého vína Franciacorta z vinařství La Montina. Ochutnávka začala jak jinak než předkrmem s vínem Brut. Při ní jsme shlédli krátké video, díky němuž jsme si udělali alespoň rámcově představu, jak to ve vinařství La Montina chodí a z jak dlouhé vinařské tradice čerpá. Po tomto obecnějším úvodu se nás již spolu s Pavlem ujal přímo sám majitel Montiny Michele Bozza, který vždy krátce představil jednotlivá vína: Extra Brut, Millesimato 2008 a Rose Demi Sec. Dobrý rozmar se během večeře ani na chvíli nevytratil, a tak jsme si i zasoutěžili a vyhráli tři lahve a obdivovali jsme Michelovo sabrážní umění nejen šavlí, ale i sklenicí… Chcete-li pozvat své drahé a známé na opravdu krásný a originální zážitek, při příští ochutnávce La Montina máte bezvadnou šanci!

Benefiční aukce NA PLZEŇSKÉ PALETĚ

Ochutnávka vín z oblastí Benátsko, Sicílie a Piemont

Nový sortiment

Vážení zákazníci
připravili jsme pro Vás nové produkty v kategorii Destiláty a likéry:
Limoncello a Grappa
Doufáme, že s nimi budete spokojeni!
Vaše Aggeo

                  

Adventní večeře s ochutnávkou italských šumivých vín La Montina

Listopadová ochutnávka – Prosecco z Valdobbiadene

Kdo nevěděl, jak příjemně strávit páteční podvečer 20.11. a zavítal do farního areálu v Liticích, určitě neprohloupil. Aggeo tentokrát pozvalo vinaře z italského Valdobbadiene, Roberta Vettorella, který nás již podruhé navštívil se svou manželkou Ave. Než vše začalo, byli jsme uvítáni italským aperitivem Aperol Spritz a s chutí jsme se zakousli do tzv. schiacciatiny, italské křupavé sušenky, potřené hruškovou pikantní omáčkou, která podtrhla vynikající chuť sýra Asiago.

Roberto nás seznámil s Proseccem z vinařství Mianet, při kterém byla podávána pizza na tři způsoby. Jako první Prosecco jsme vychutnávali Col Del Vent při pizze se šunkou a houbami. Poté jsme si společně prohlédli fotky z oblasti Valdobbiadene a ochutnali domácí foccacciu /italský chléb/ s rajčátky, kterou pro nás připravila Ave. Pizzu se sušenými rajčátky a grilovanou paprikou doprovodilo Couvè, které svou chutí připomíná Cartizze (prosecco nejvyšší kvality). Stojí za to podotknout, že Robertova vinice, kde se Couvè pěstuje, se nachází 500 m vzdušnou čarou od oblasti Cartizze, a to je poznat především na jeho výtečné chuti. Následovala domácí focaccia s rozmarýnem, různé druhy oliv a nechyběl ani oblíbený lanýžový salám.

Poslední víno večera – nejlepší víno, které Roberto pěstuje a vyrábí – Prosecco Valdobbiadene DOCG bylo podáváno s pizzou s červenou čekankou z Trevisa, tzv. Radicchio Rosso di Treviso. Tuto pizzu ocenil i nečekaný host – kardinál Gianfranco Ravasi, který zavítal do Litic v doprovodu plzeňského biskupa Františka Radkovského u příležitosti návštěvy Plzně jakožto evropského hlavního města kultury v roce 2015, kde pronesl přednášku na téma Křesťanské kořeny evropské kultury a její budoucnost.

Této vzácné návštěvy i Vaší účasti si velice vážíme a těšíme se zase na příště! J