Příspěvky

Foto: Předvánoční ochutnávka Benátska, Sicílie a Piemontu

O Vánocích se všichni těšíme na to, až se opět sejdeme v teple rodinného krbu se svými nejbližšími a potěšíme se z toho, že jsme spolu. Předvánoční ochutnávka 19. prosince tuto rodinnnou atmosféru již pomalu navodila. Nesla se spíše v komornějším charakteru, a tak se degustování stalo opravdovým setkáním s přáteli. Na přivítanou jsme si připili aperitivem Prosecco di Treviso a poté jsme si vychutnali salámy, sýry a zeleninu s Bianco Ulivi. Následovalo ohlášené cotechino s polentou a jako přání prosperity jsme byli pohoštěni také porcí čočky. K tomuto výtečnému pokrmu jsme pili Riserva Nero D’avola - Cutaja. K moučníku čili pandoro a panettone se podávalo sladké víno Moscato D’Asti DOCG z piemontského vinařství Ca´ Du Sindic. V závěru ochutnávky promluvil vzácný host Mons. František Radkovský – jak jinak než na vánoční téma. Bylo cítit, že srdce přítomných zalila radost a někteří neskrývali ani dojetí nad krásnými a hlubokými slovy, týkajícími se každého z nás. Ochutnávka byla velice podařená. Kéž i Vy o Vánocích prožijete skutečně vřelé a radostné chvíle v kruhu svých blízkých. I se sklenkou dobrého vína… proč ne?

Adventní večeře s ochutnávkou šumivých vín La Montina

Úžasné prožití jednoho pátečního večera:-) ! Nemohu jinak začít psát o zážitku, kterého jsem spolu s manželem byla jednoho pátečního adventního večera přítomna. Již jsem se vícekrát zúčastnila ochutnávky, kterou pořádá již téměř pravidelně firma Aggeo, zaštiťovaná Koinonií Jan Křtitel. Ale tentokrát, snad možná dáno předvánočním shonem, jsem tyto krásné chvíle prožila ještě intenzivněji. Řekla bych, že nejen díky skvělým jídlům a výbornému vínu, ale zejména nádherné atmosféře v kruhu přátel. Chtěla bych tímto poděkovat celé Koinonii a také všem těm, díky kterým je nám umožněno prožívat takto příjemně strávené okamžiky. Chtěla bych zakončit slovy Sirachovce, který zřejmě měl s ochutnávkou dle stejnojmenné biblické knihy také jisté zkušenosti: "Obveselením srdce a radostí duše je víno, které se pije střídmě ve vhodnou chvíli." Těším se na další ochutnávku:-). Mirka


Páteční večer 11. prosince se stal šťastným okamžikem pro milovníky šampaňského. Aggeo uspořádalo prvotřídní čtyřchodovou večeři, při níž jsme ochutnali ze čtyř lahví šumivého vína Franciacorta z vinařství La Montina. Ochutnávka začala jak jinak než předkrmem s vínem Brut. Při ní jsme shlédli krátké video, díky němuž jsme si udělali alespoň rámcově představu, jak to ve vinařství La Montina chodí a z jak dlouhé vinařské tradice čerpá. Po tomto obecnějším úvodu se nás již spolu s Pavlem ujal přímo sám majitel Montiny Michele Bozza, který vždy krátce představil jednotlivá vína: Extra Brut, Millesimato 2008 a Rose Demi Sec. Dobrý rozmar se během večeře ani na chvíli nevytratil, a tak jsme si i zasoutěžili a vyhráli tři lahve a obdivovali jsme Michelovo sabrážní umění nejen šavlí, ale i sklenicí… Chcete-li pozvat své drahé a známé na opravdu krásný a originální zážitek, při příští ochutnávce La Montina máte bezvadnou šanci!

Benefiční aukce NA PLZEŇSKÉ PALETĚ

Ochutnávka vín z oblastí Benátsko, Sicílie a Piemont

Nový sortiment

Vážení zákazníci
připravili jsme pro Vás nové produkty v kategorii Destiláty a likéry:
Limoncello a Grappa
Doufáme, že s nimi budete spokojeni!
Vaše Aggeo

                  

Adventní večeře s ochutnávkou italských šumivých vín La Montina