Příspěvky

Ochutnávka BLASI 21. 10. 2016

Zveme Vás na další, první po prázdninách, ochutnávku vín.

Začneme vinařstvím BLASI z Umbrie.

Datum: 21. října 2016

Čas: 19:00 hodin

Cena: 290,-Kč

Změna otevírací doby v Dobřanech během prázdnin

POZOR změna!
Prodejna v DOBŘANECH od 25.7. do 5.8. má z důvodu dovolené upravenou otevírací dobu.
Od pondělí do pátku otevřeno do 17:00 hodin.
Sobota 30.7. a 6.8. zavřeno!

Foto: Ochutnávka - Víno z oblasti Marche a grilované maso

Poslední ochutnávka před prázdninami se mohla bohudík uskutečnit venku. Aby ne! Modré nebe, 30 stupňů – ideální začít s vychlazeným aperitivem Aperol Spritz. Postupně se místa zaplnila a my jsme mohli začít s prezentací vín, která pocházejí z oblasti Marche z malého vinařství Lanari.
Jako první bylo představeno svěží, lehké bílé víno SOLESARA, ke kterému se podávalo kuřecí prso s bagetkou a rajčetem, optimálně dochucené balsamickým krémem. Jako další se podávalo víno červené – ROSSO CONERO (100% odrůda Montepulciano). K tomuto vínu šéfkuchař Pavel vybral krkovičku, cuketu a papriku, vše na grilu, a jako přílohu hranolky.
Tentokrát jsme nepouštěli žádnou prezentaci, abychom dali prostor samotnému vínu a jeho vychutnávání. Po celou dobu panovala příjemná atmosféra :-)
Vrcholem večera a umu vinaře Lanariho bylo červené víno FIBBIO CONERO RISERVA (opět 100% odrůda Montepulciano). Víno je po dva roky barikováno v dubových sudech a poté aspoň jeden rok v lahvi. Jako poslední chod jsme servírovali pravou italskou salsicciu v kaiserce se salátem ze zahrádky.
A jestli chutnalo...? Jasným důkazem byly vždy prázdné talíře a sklenice vypité do dna ;-)
Někteří i po oficiálním ukončení setrvali a pokračovali pod pomalu se stmívající oblohou.
Jiní využili možnosti prohlídnout si novou vitráž v kapli Navštívení Panny Marie – dílo Romana Brichcína.
Děkujeme všem za přízeň a přátelství a přejeme krásné prožití prázdnin!

Ochutnávka - Víno z oblasti Marche a grilované maso

Foto: Ochutnávka La Montina a roast beef

Květnová ochutnávka, která se konala v pátek 27. 5. 2016, nás zavedla do Lombardie, do nám již známého vinařství LA MONTINA, nacházející se v Monticelli Brusati (v oblasti Franciacorta u města Brescia). Protože většina z nás asi nebude mít příležitost zúčastnit se degustace přímo ve vile Baiana, kterou získal do vlastnictví Benedikt Montini, jeden z předků papeže Pavla VI., tak proč nevyužít možnosti krásného prostředí v Liticích. Namísto parku se spoustou prastarých stromů se můžeme potěšit farní zahradou plnou růží a zahrádkou, ze které jsme mohli ochutnat domácí salát, protože i tentokrát bylo co vychutnávat. K vínu (La Montina Brut, Palanca a Rosso Dei Dossi) bylo nabídnuto chutné menu: předkrm na bázi italských pochutin (sušená rajčata, artyčoky, olivy, sýr Asiago a Taleggio, salámek s lanýžem apod.) a jako hlavní chod roast beef se salátem a čerstvým pečivem. Děkujeme všem, kteří pomohli uskutečnit tento krásný a poklidný večer, v komorním počtu hostů. Již se těšíme na přislíbenou grilovačku, která se ukuteční 24. června, a na večerní posezení ve farním areálu. A ze srdce přejeme všem, aby si uměli vychutnávat svůj život :)

Ochutnávka - La Montina a roast beef

Předchozí 1 7 12 15 16 17 18 19 20 21 23 Další