Příspěvky

Foto: Ochutnávka sicilských vín Caruso & Minini

Ochutnávkou sicilských vín nás provázel sám Stefano Caruso, majitel vinařství. S podobným šarmem a jistotou kvality a znalosti produktů, jako má on, by to ostatně ani nikdo jiný lépe nezvládl.
Ukázal nám mj. různá ocenění, která získala jeho vína – vždyť i ta “základní” a na první pohled obyčejná získávají výbornou odezvu u znalců, s čímž na základě vlastní zkušenosti musíme jen a jen souhlasit. Stefano nám rovněž předvedl, jak jednoduše rozeznat kvalitní víno: když vyprázdníte sklenici a cítíte v ní vůni vína i potom, tak to značí kvalitu, a stejně tak i bílý ubrousek snadno poslouží na kontrolu barvy vína. Předložená vína byla výborně doplněna o sýry, salámy a zeleninu a k červenému vínu Cutaja se podával rostbíf.

Ochutnávky se tentokrát zúčastnil i plzeňský biskup Mons. Tomáš Holub, který připojil i krátké slovo a povzbuzení do adventu.

Jsme vděčni, že se k nám Stefano rád vrací a že se brzy (doufáme, že v létě) opět uvidíme.

Adventní večeře s ochutnávkou La Montina

Ochutnávka sicilských vín Caruso & Minini

Foto: Ochutnávka BLASI 21. 10. 2016

Pro velký počet zájemců jsme ochutnávku vín z vinařství BLASI přesunuli do horního patra přístavby. Jako první jsme degustovali bílé Rogaie, následující už byla pouze vína červená – Regghia, Bertanzi, Impronta. Ke každému vínu se nabízelo něco k zakousnutí: sýry, salámy, nakládaná zelenina, domácí focaccia… Jako hlavní chod k vínu Bertanzi se podávala italská klobáska (salsiccia) s kukuřičnou polentou a čekankou.
Atmosféra byla přátelská i hlučná zároveň jako důkaz toho, že si hosté tento moment užili naplno.
I vína sklidila velký úspěch, natolik, že zmizely všechny lahve bílého Rogaie…
Na závěr programu Francesco představil vitráž v kapli Navštívení Panny Marie. Hlavním motivem této unikátní umělecké práce je právě setkání dvou těhotných žen – P. Marie a její příbuzné Alžběty, toto vyobrazenní doplňuje ještě Zvěstování Zachariášovi a Zvěstování Panny Marie.
S ochutnávkou byli spokojeni i noví hosté, kteří se těší na příští setkání 25. listopadu při ochutnávce vín z vinařství Caruso&Minini, kterou osobně povede majitel Stefano Caruso.

Ochutnávka BLASI 21. 10. 2016

Zveme Vás na další, první po prázdninách, ochutnávku vín.

Začneme vinařstvím BLASI z Umbrie.

Datum: 21. října 2016

Čas: 19:00 hodin

Cena: 290,-Kč

Změna otevírací doby v Dobřanech během prázdnin

POZOR změna!
Prodejna v DOBŘANECH od 25.7. do 5.8. má z důvodu dovolené upravenou otevírací dobu.
Od pondělí do pátku otevřeno do 17:00 hodin.
Sobota 30.7. a 6.8. zavřeno!