Příspěvky

Ochutnávka: Chlebové placky “PIADINA” a víno z oblasti UMBRIE a SICÍLIE

Hosty při únorové ochutnávce v Aggeu přivítal aperitiv vína Val di Dio ve skvělé kombinaci s citronem a sušenkami Solemio sester trapistek. Tradiční servírovací stůl se sýrem, pečivem a zeleninou byl navíc ozdoben artyčoky v životní velikosti a podobě před zpracováním, zatímco naaranžované citrony se zdály až nadživotně velké ☺. (Od nynějška je však možné je zakoupit v prodejnách ve Veleslavínově ulici v Plzni a v Dobřanech, dovezené čerstvě jak jinak než z Itálie.)
Po aperitivu smočili návštěvníci ochutnávky jazyk v růžovém vínu Tasari Syrah Rosato ze Sicílie, následně v bílém Rogaie a nakonec v červeném Regghia z oblasti Umbrie. Hosté dokonce navštívili krásné a moderní vinařství Blasi, domov posledních dvou citovaných vín, prostřednictvím Pavlovy prezentace na fotografiích.
Další nově představnou italskou specialitou byla „piadina“ neboli chlebová placka potřená sýrem a plněná syrovou šunkou a rukolou – v dobřanské prodejně si ji však můžete nechat naplnit dobrotami podle svého vlastního gusta.

Ochutnávka “Bucatini All’amatriciana” a vín z Monte Porzio Catone

Kdyby na ochutnávku 24. ledna zavítal G. Julius Caesar, jeho výstižný závěr by jistě zněl: „Přišel jsem, ochutnal jsem, přijdu zas!“
Opravdu, k ochutnání byla nabídnuta výborná vína oblasti Lazio z vinařského sklepu Monte Porzio Catone (za cenu, která nebude nikomu vzdálená). Na přivítanou mohli návštěvníci shlédnout krátký videosnímek o výrobě italského sýru Taleggio, který je v Aggeu poslední novinkou, a byl podáván k bílému vínu Castelli Romani bianco spolu s obyklou zeleninou – olivami, artyčoky, rajčaty a paprikami.
K dalšímu vínu, červenému Syrah Lazio, si účastníci pochutnali na těstovinách „bucatini all’amatriciana“ (Češi by tyto špagety s otvorem označili za makaróny ☺), poté následoval ještě červený Merlot se salámy.
Během těchto kratochvíl probíhala soutěž o nalezení cabernetu mezi třemi vzorky. Nakonec byly vylosovány tři výherkyně, dvě obdržely za správnou odpověď po lahvi vína, první cenou byla krásná elegantní kabelka na víno La Montina. Vína z Lazia doplnilo nakonec sicilské dezertní víno Marsala, které ochutnávku dovedlo ke skvělému závěru.

Předchozí 1 6 12 17 19 20 21 22 Další